پروپوزال رابطه بین مهارت های مدیران با هوش چندگانه آنان

پروپوزال رابطه بین مهارت های مدیران با هوش چندگانه آنان

با توجه به اهمیت هوش، مخصوصاً هوش چندگانه برای مدیران سازمانها در ایجاد تفکر خلاق، کشف الگوها، تحلیل مشکلات و تأثیرات مثبت و مستقیم این هوش بر عملکرد خود و کارکنان، ضرورت آشنایی آنان با این مفهوم را بیش از پیش طلب می نماید
دسته بندی مدیریت
بازدید ها 125
فرمت فایل docx
حجم فایل 158 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25

پروپوزال رابطه بین مهارت های مدیران با هوش چندگانه آنان

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

پروپوزال رابطه بین مهارت های مدیران با هوش چندگانه آنان

مدیران به عنوان یكی از اجزای سازمان نقش مهمی ایفا می كنند. «اگر مدیران یك جامعه دارای دانش و مهارت های كافی باشند، بدون تردید سازمان نیز از اثر بخشی، كارایی و اعتبار بالایی برخوردار خواهد بود»(1). گسترش همه جانبه سازمانها لزوم برخورداری از مدیرانی ماهر و توانمند در به کارگیری دانش و تجربه تخصصی را دو چندان ساخته است. این مدیران با تأثیرگذاری مستقیم بر آموزش سایر مشاغل بر جهت دهی کل جامعه مؤثرند(2). از آنجایی که مدیران برای داشتن كارایی نیازمند برخورداری طیفی از مهارت ها می باشند، لذا درباره مهارت ها نظریه های متفاوتی مطرح شده است، و هر كدام خصوصیاتی را برای مدیران به عنوان مهارت های اساسی مورد نیاز آن ها عنوان كرده اند. مهارت، در حقیقت به قابلیت مستمر فرد در انجام سریع و دقیق یک وظیفه اطلاق می شود. سالهاست در ادبیات مدیریت، به ویژه مدیریت عمومی مهارت های طرح شده توسط رابرت کاتز[1](3) که مهارت های مورد نیاز مدیر را در سه حیطه مهارت فنی[2]، مهارت انسانی[3] و مهارت ادراكی[4] طبقه بندی كرد، مد نظر مولفین و صاحبنظران بوده است. مهارت مدیریتی به مهارت هایی گفته می شود که به وسیله آن شخص در وجود خود امکان به حرکت درآوردن اجزاء یک مجموعه را برای حرکت متناسب همه اجزاء به سوی اهداف تعیین شده فراهم می آورد. دانشمندانی همچون کاتز به مهارت های فنی- ادراکی – انسانی، رابینز[5] (2000) مهارت های سیاسی و مهارت های ویژه، گریفین[6] (4) مهارت های تشخیصی و تحلیلی اشاره كرده اند. جورج و جونز مهارت های فنی – ادراکی – انسانی را اینگونه تعریف کرده اند:

1.مهارت های فنی مهارت هایی هستند که حیطه ای ازدانش یا شغل ویژه ای را در بر می گیرد .

2.مهارت های انسانی مهارت هایی هستند که شامل توانایی درک تغییر وکنترل رفتارهای فردی و گروهی می باشد

3.مهارت های ادراکی مهارت هایی هستند که شامل توانایی تجزیه و تحلیل موقعیت و تشخیص علت و معلول موضوعات و حوادث می باشند .این مهارت ها اغلب از طریق آموزش رسمی، تجربه و تفکرقابل حصول می باشند(5). تا اینكه در دوره معاصر مهارت های یادگیری و هوش هیجانی و غیره … در حال بررسی و تکوین می باشد(5). گرچه مهارت مدیران به طرق گوناگون تقسیم بندی شده است، ولی مهارتهای سه گانه ای که علاقه بند(6)به نقل از کاتز به صورت مهارت فنی، روابط انسانی و ادراکی بیان کرده، در برگیرنده تمام تقسیم بندی های موجود است. علاوه بر مهارت، مدیران نیازمند فاکتور مهم دیگری هستند که به آن ها در مدیریت مؤثر و کارآمد کمک می کند، که این عامل هوش است. از لحاظ تئوری، دلایل بسیاری وجود دارد که هوش به رهبری مربوط است.

هدف اصلی:

بررسی رابطه بین مهارت های مدیران با هوش چندگانه

اهداف فرعی:

1-بررسی و ارزیابی مولفه های هوش هیجانی و ارتباط آن با بهره وری شغلی مدیران

2-مقایسه هوش هیجانی مدیران شهرداری

3- مقایسه بهره وری شغلی مدیران شهرداری


شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *