پروپوزال بررسی نگرش کشاورزان به کاربرد فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی

پروپوزال بررسی نگرش کشاورزان به کاربرد فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی

بررسی و واکاوی نگرش کشاورزان به کاربرد فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی اختصاص دارد
دسته بندی کشاورزی و زراعت
بازدید ها 241
فرمت فایل docx
حجم فایل 168 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27

پروپوزال بررسی نگرش کشاورزان به کاربرد فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

پروپوزال بررسی نگرش کشاورزان به کاربرد فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی

هرگونه استفاده برای نمره و یا ارائه مستقیم به استاد مورد تایید ما نمی باشد و شرعا و اخلاقا کار درستی نمی باشد لطفا از این پروژه برای آموزش و نمونه تحقیق استفاده شود.

فناوری اطلاعات,ترویج و آموزش کشاورزی,دانلود پروژه فناوری اطلاعات در کشاورزی,نقش فناوری اطلاعات در ترویج کشاورزی,نقش فناوری اطلاعات در آموزش کشاورزی,کاربرد

بیان مسئله

پیچیدگی‌های زندگی بشر در دنیای امروز، برخورداری از توانایی و قدرت ناشی از دانایی را منوط به بهره‌برداری از ابزارهای نوین انتقال به منظور دسترسی در این عرصه زمانی کرده است. با گسترش روبه انفجار دانش و اطلاعات، نیاز به تكنولوژی كه بتواند در هر مكانی با حداقل زمان و با حداقل هزینه، دستیابی به علوم جدید را ممكن سازد، آشكار و روشن می‌باشد. فناوری‌های‌ ارتباطات‌ و اطلاعات از جدیدترین‌ دستاوردهای‌ علمی‌ بشری‌اند كه‌ به‌نظر می‌رسد توانایی‌ها و قابلیت‌های‌ بسیاری‌ را به‌ جامعه‌ انسانی‌ عرضه‌ نموده‌اند و انتظار می‌رود بتوانند در رفع‌ مشكلات‌ موجود جامعه‌ بشری‌ مفید و موثر باشند. بسیاری‌ در سراسرجهان‌ بر این‌ عقیده‌اند كه‌ تسریع‌ و تعدیل‌ در فرآیند تبادل‌ دانش‌ و اطلاعات‌ از طریق‌ فناوری‌‌های‌ ارتباطی‌ و اطلاعاتی‌ نقش‌ بسیار كلیدی‌ در دستیابی‌ به‌ توسعه‌ منابع‌ انسانی‌ و توسعه‌ پایدار ایفا خواهند نمود و جامعه‌ مبتنی‌ بر دانش‌ و اطلاعات‌، به‌ عنوان‌ الگوی‌ توسعه پایدار شناخته‌ می‌شود .

(2001،P.V.Unnikrishnan&E.M.Sreedharan).تحولات سریع فناوری‌ در سال‌های اخیر موجب شده است تا مرزهای موجود بین كامپیوتر و الكترونیك از یكسو و مخابرات از سوی دیگر از بین برود و این همگرایی زمینه‌ساز تولید فناوری جدیدی به نام فناوری اطلاعات شده است. در چنین جامعه‌ای، اطلاعات مثل مواد اولیه و انرژی یك ثروت پایه و استراتژیك محسوب شده و نقش آن همانند سرمایه و نیروی‌كار در جامعه‌ی صنعتی است (غفوری‌فرد، 1379). تجارت الكترونیكی، بانكداری الكترونیكی، تولید نرم‌افزار، استفاده از كارت‌های اعتباری و هوشمند، مدارس مجازی، دانشگاه‌های اینترنتی، دولت و سازمان‌های الكترونیكی و كار از راه دور، نمونه‌هایی از كاربردهای فناوری اطلاعات می‌باشد (فلاح‌حقیقی، 1385). كشاورزی نیز یكی از فعالیت‌های تخصصی است كه میلیون‌ها نفر در جهان در زمینه‌های تولید، تحقیقات و آموزش آن اشتغال دارند. آموزش و امور ترویجی در این بخش اقتصادی بسیار گسترده است و همواره شكافی میان تحقیقات، آموزش و یادگیری وجود دارد.وابستگی تولیدات كشاورزی به فناوری اطلاعات بطور روز‌افزونی در حال گسترش است.ترویج و آموزش كشاورزی به عنوان یكی از نهادهای مرتبط با کشاورزان در نیل به توسعه كشاورزی نقش مهمی را ایفا می نماید. برخی از نقش های این نهاد انتخاب، ارزیابی و انتقال فناوری مناسب، تبادل اطلاعات و دانش، مسأله یابی و مشاوره به کشاورزان می‌باشد. امروزه یكی از پدیده‌های كارساز در اجرای این نقش‌ها به كارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات است كه منجر به ظهور و بروز ترویج کشاورزی گردیده است. كاربرد این فناوری در ترویج و آموزش كشاورزی می‌تواند علاوه بر پاسخگویی به تقاضاهای روز افزون ذی نفعان، پتانسیل ها و فرصت های نوینی را برای ارتقاء ظرفیت های خدمات رسانی به وجود آورده و به تبع آن افزایش عملكردها و در نهایت موجبات توسعه كشاورزی را در فضای جدید فراهم آورد.( a2003Sharma,). راه‌حل برای ارتباطات آموزشی و ترویجی فناوری اطلاعات باشد. اهمیت فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش كشاورزی به عنوان یك روش آموزشی مورد توجه اكثر مراكز آموزشی، تحقیقاتی و ترویجی قرار گرفته است. كه به وسیله آن‌ها مراكز تحقیقی و ترویجی می‌توانند به تبادل اطلاعات و یافته‌های تحقیقاتی بپردازند و حتی در زمینه انتقال فناوری برای توسعه كشاورزی اقدام كنند (سامعی‌پور، 1381).

در جریان توسعه بخش کشاورزی به دلیل افزایش روز افزون جمعیت و محدودیت منابع، لزوم استفاده بهینه از منابع و ارتقای بهره وری عوامل تولید از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا ترویج و آموزش کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین ارکان و پایه های کشاورزی نوین می تواند در بهره وری و تقویت نگرش کشاورزان برای استفاده از فناوری اطلاعات و آموزش و ترویج کشاورزان برای کشاورزی نوین و در کل بهبود شرایط زندگی کشاورزان نقش موثری داشته باشد. تا بدینوسیله بخش کشاورزی علاوه بر پاسخگویی به نیازهای روز افزون محصولات غذایی، بتواند سایر وظایف خود را در جریان توسعه اقتصادی به خوبی انجام دهد. هم‌چنین بخش کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های تولیدی کشور در تامین مواد غذایی مورد نیاز مسئولیت بسیار سنگینی به دوش می کشد. کاهش منابع تولیدی و عدم آموزش و ترویج کشاورزان و آشنایی کشاورزان در استفاده از فناوری ها دو مشکل بسیار اصلی در این بخش محسوب می شوند. فناوری اطلاعات ((IT ابزاری است در خدمت این مدیریت مؤثر. اصطلاح “فناوری اطلاعات” اصطلاحی دائماً در حال تكامل است. امروزه فناوری اطلاعات شامل گروهی از فناوری‌ها، روش‌ها و خدمات مرتبط با داده‌ها، اطلاعات و دانش همراه با تولید، مدیریت، نشر و بازخورد، اقتباس و پیاده‌سازی، توسعه خود IT ، نوآوری‌ها و كاربرد آن‌ها می‌باشد. كشاورزی روز به روز بیشتر تحت تأثیرIT قرار می‌گیرد؛ گرچه سهم IT در حال حاضر در كشاورزی چیزی حدود 1/3 درصد است ولی روند رو به افزایشی را دنبال می‌نماید

فرضیه ‏های تحقیق:

1- بین متغیرهای سن،میزان تحصیلات،آشنایی با فناوری اطلاعات کشاورزان و نگرش آن‌ها در زمینه به کارگیری فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی رابطه معنی‌داری وجود دارد.

2- بین میزان آشنایی و به کارگیری رایانه و اینترنت توسط کشاورزان و نگرش آن‌ها در زمینه به کارگیری فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی رابطه معنی‌داری وجود دارد.

3- نگرش کشاورزان در زمینه به کارگیری فناوری اطلاعات در ترویج براساس میزان تحصیلات و مکان های گوناگون دسترسی آن‌ها به فناوری اطلاعات با یکدیگر تفاوت معنی داری وجود دارد.

4- بین جنسیت، وضعیت تأهل و تجربه و عدم تجربة استفاده از ابزار فناوری اطلاعات و نگرش نسبت به کارگیری فناوری اطلاعات در ترویج و آموزش کشاورزی رابطه معنی‌داری وجود دارد.

فهرست مطالب پروپوزال

بیان مسئاله

اهمیت و ضرورت تحقیق

مرور ادبیات

جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات

فرضیه ها

تعاریف

روش تحقیق

متغیرهای مورد بررسی

شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه ‏ای) و ابزار

جامعه و نمونه آماری

روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها

در صورت داشتن مشکلی در روند خرید و دانلود هر کدام از پرسشنامه های این سایت فوری با شماره 09214087336 یا آی دی تلگرام @wwwlonoir درارتباط باشید تا سریعا پیگیری کنیم با تشکر از حضور شما دوست عزیز


فروش ویژه کیف اداری می شاک

کیف اداری می شاک. ارائه شده با رنگ های قهوه ای و مشکی. مناسـب خانم ها و آقایان. طراحی بسیار شیک و جادار …


روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت: 59000 تومانشما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *