پروپوزال بررسی علل انتخاب رشته مدیریت در بین دانشجویان دانشگاه آزاد

پروپوزال بررسی علل انتخاب رشته مدیریت در بین دانشجویان دانشگاه آزاد

دلیل و علت اصلی این تحقیق آن است که در نگاه اول بتوان آماری از علل انتخاب رشته مدیریت در بین دانشجویان آزاد را بدست آورد و سپس با توجه به این آمار بدست آمده دلایل و عوامل مؤثر را شناسایی کرده و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرارداد و در نگاه بعد تلاشی گسترده برای یافتن راه حل های مورد نیاز انجام داد تا بتوان آینده را آن چنان تنظیم کرد که بهترین شرایط
دسته بندی مدیریت
بازدید ها 178
فرمت فایل docx
حجم فایل 152 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 24

پروپوزال بررسی علل انتخاب رشته مدیریت در بین دانشجویان دانشگاه آزاد

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

پروپوزال بررسی علل انتخاب رشته مدیریت در بین دانشجویان دانشگاه آزاد

از آنجا که با نتایج بدست آمده از طریق جوامع آماری مختلف این مشکل که تناسب بین رشته های دانشگاهی یا دانشجویی این رشته وجود ندارد این موضوع احساس می شود که در آینده نه چندان دور جامعه جوان ما با مشکلات عدیده ای رو به رو خواهد شد. با توجه به زیر ساخت های کشور ما که بایستی آن را سی ساله نامید با تمدنی دو هزار و پانصد ساله و عدم توجه مسؤلین و بی برنامگی نسبت به اوج هرم سنی جوان در طی ده سال اخیر؛ اما در جامعه ما نبود امکانات و ابزارهای مناسب به منظور جذب علاقه مندان هر رشته و به حرفه و موضوع مورد علاقه آنها چنین به نظر می رسد که ما در حال هدر رفت نیروهای بالقوه ای هستیم که به دلایل متعدد ناچارند به سمتی سوق یابند که آنجا به حداقل وضعیت ایده آل خود دست یابند و شاید اصلاً نمی رسند.

شاید بتوان علل مواردی همچون سرخوردگی جوانان، افسردگی آنها، انصراف از تحصیل، بی تفاوتی نسبت به پیرامون و . . . ، در بدترین حالت اعتیاد در جوانان و همینطور خودکشی آنها را در این مقوله نیز جستجو کرد به هرترتیب موضوع مدرن کردن قانونچه ای که بتواند هر فرد را متخصص و علاقه مند به حرفه ای گرداند که بالاترین بهره وری و کارایی را از خود نشان دهد چه برای خویش و چه برای جامعه خویش کاملاً نیاز می باشد و لذا در چنین تقاضایی تلاش برای جستجوی دلایل و علل این ناهمگونی که متاسفانه تقریبا درصد زیادی به خود اختصاص داده است؛ پژوهش عمیق خالی از لطف نباشد تا شاید راهکارهای مناسبی با توجه به موارد پیش آمده هم پیشنهاد و هم به کار بسته شود تا ما شاهد هرز رفتن استعداد های انسانی و نارضایتهای شغلی و درشکل وسیع آن هدر رفتن سرمایه های ملی خود نباشیم. بنابراین در طول این تحقیق قصد بر آن است تا شکلی صحیح از عوامل موثر در انتخاب رشته مدیریت صنعتی در بین دانشجویان، واقعیت اجتماع و وضعیت تحصیلی – اجتماعی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ارائه گردد و همزمان با آن با تهیه نظر سنجی های مورد نظر در حجم آماری محدود در دانشگاه قم بتوان نمونه ای را ارائه داد تا بدین وسیله کورسوی امیدی را در دل جامعه ای روشن کرد که در آینده نزدیک تناسب علاقه دانشجویان به رشته تحصیلی شان به حداکثر خویش برسد. دلیل و علت اصلی این تحقیق آن است که در نگاه اول بتوان آماری از علل انتخاب رشته مدیریت در بین دانشجویان آزاد را بدست آورد و سپس با توجه به این آمار بدست آمده دلایل و عوامل مؤثر را شناسایی کرده و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرارداد و در نگاه بعد تلاشی گسترده برای یافتن راه حل های مورد نیاز انجام داد تا بتوان آینده را آن چنان تنظیم کرد که بهترین شرایط فراهم گردد.

سوال اصلی :

چه عواملی در انتخاب رشته مدیریت در بین دانشجویان دانشگاه آزاد موثر است؟

سوالات فرعی:

1) آیا دانشجویان رشته تحصیلی خود را با آگاهی انتخاب می کنند؟

2) سطح تحصیلات خانواده و راهنمایی خویشاندان موجب انتخاب رشته دانشجویان می گردد؟

3) اساتید در جذب و علاقه مند کردن دانشجویان به این رشته نقش دارند؟

4) آینده رشته و بازار کار آن موجب انتخاب رشته از سوی دانشجویان می گردد؟

5) آیا مسئله دوری از خانواده و شهر در انتخاب رشته دانشجویان مؤثر می باشد؟

6) آیا نزدیک بودن این رشته به رشته مهندسی صنایع در انتخاب آن برای دانشجویان رشته علوم انسانی موثر بوده است؟

7) دوستان و همسالان چه نقشی در انتخاب این رشته داشته اند؟

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *