پروپوزال بررسی تاثیر رضایت شغلی بر اضطراب و استرس کارکنان

پروپوزال بررسی تاثیر رضایت شغلی بر اضطراب و استرس کارکنان

از آنجایی که استرس‌های شغلی، بر سلامت افراد تاثیر می‌گذارد، و کیفیت زندگی را کاهش می‌دهد(halkas2010 111)، و از آنجا که نیروی بیمارستان که به عنوان شاخصه‌ی مهمی در ایجاد آرامش و سلامت و حفظ آن برای جامعه، دارای نقش کلیدی و اساسی می‌باشد، بی‌شک، میزان استرس شغلی آنها بر افزایش بهره‌وری و عملکردشان، تاثیر فراوان و مخربی می‌گذارد
دسته بندی مدیریت
بازدید ها 135
فرمت فایل docx
حجم فایل 156 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 23

پروپوزال بررسی تاثیر رضایت شغلی بر اضطراب و استرس کارکنان

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

پروپوزال بررسی تاثیر رضایت شغلی بر اضطراب و استرس کارکنان

پروپوزال بررسی تاثیر رضایت شغلی بر اضطراب و استرس کارکنان (مطالعه موردی بیمارستان…)

هرگونه استفاده برای نمره و یا ارائه مستقیم به استاد مورد تایید ما نمی باشد و شرعا و اخلاقا کار درستی نمی باشد لطفا از این پروژه برای آموزش و نمونه تحقیق استفاده شود.

این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است و فروش بدون اجازه گروه شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد!

روانشناسی کار و مدیریت,مدیریت استرس

بیان مسأله

سرمایه‌ی انسانی، حیاتی‌ترین عنصر راهبردی و اساسی‌ترین راه، برای افزایش اثربخشی و کارایی سازمان است و پیشرفت و ترقی جامعه را به دنبال خواهد داشت (Woolridge,2000: 112). اکنون که اهمیت کارکنان، به عنوان یکی از منابع بسیار مهم سازمان، درک شده است، رفتار آنها هم می‌تواند بسیار با اهمیت تلقی شود و به طور مسلم، نقش نیروی انسانی در پیشبرد امور جامعه و به عنوان موثرترین رکن تحولات اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی، دارای اهمیتی والا است، زیرا اگر سازمانی، بیشترین سرمایه و بهترین فناوری و امکانات را داشته باشد، اما فاقد نیروی انسانی مولد و باانگیزه باشد، به هدف خود نخواهد رسید. امروزه، سازمان‌ها به کارکنانی اثربخش و کارآمد نیاز دارند تا بتوانند در جهت رشد و توسعه همه‌جانبه خود در راه رسیدن به اهدافش دست یابد. اما در این میان، عوامل متعدی از جمله شرایط اجتماعی و محیطی بر کیفیت کاری و عملکرد افراد تاثیر می‌گذارد.

انسان باید در سراسر زندگی، به طور مداوم با تغییرات درونی و تغییرات جهان اطراف خود را تطبیق دهد و با آنها سازش نماید. شرایط نامساعد اجتماعی و محیطی از عوامل مهم ایجاد فشار روحی (تنش) هستند که سلامت روان را به مخاطره می‌اندازد (فیلیان، 1371: 71؛ عبدی و دیگران، 1380: 65).

رضایت شغلی و تعهد سازمانی عامل کلیدی و بسیار مهم در موفقیت شغلی می باشد و چنانچه میزان رضایت در شغل، بالا باشد، به طور مسلم، از میزان استرس افراد در کار می‌کاهد و منجر به افزایش کارآیی و احساس رضایت فردی می‌شود.

از آنجایی که استرس‌های شغلی، بر سلامت افراد تاثیر می‌گذارد، و کیفیت زندگی را کاهش می‌دهد(halkas,2010: 111)، و از آنجا که نیروی بیمارستان که به عنوان شاخصه‌ی مهمی در ایجاد آرامش و سلامت و حفظ آن برای جامعه، دارای نقش کلیدی و اساسی می‌باشد، بی‌شک، میزان استرس شغلی آنها بر افزایش بهره‌وری و عملکردشان، تاثیر فراوان و مخربی می‌گذارد.

هدف اصلی:

بررسی تاثیر رضایت شغلی بر اضطراب و استرس کارکنان (مطالعه موردی بیمارستان…)

اهداف فرعی:

بررسی میزان اضطراب و شناخت عوامل موثر بر اضطراب کارکنان

بررسی حالات روحی و روانی کارکنان و اثرات آن در ایجاد اضطراب

فهرست مطالب پروپوزال

بیان مسئاله

اهمیت و ضرورت تحقیق

مرور ادبیات

جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات

فرضیه ها

تعاریف

روش تحقیق

متغیرهای مورد بررسی

شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه ‏ای) و ابزار

جامعه و نمونه آماری

روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *